0212 342 43 42

|

bilgi@remaxahenk.com

Hayallerinizin yanınıza bizi not edin…

Zekeriyaköy Merkez Mevkii 1. Cadde No:64/1 Sarıyer/İstanbul-Avrupa

EN

Tapudaki değişiklikler nasıl olur?

Tapudaki değişiklikler nasıl olur?

  • Dükkanı konuta çevirmek için öncelikle tapu değişikliği işleminin yapılması gerekir. Bunun içinse mekanın bağlı bulunduğu gayrimenkul içerisinde yer alan tüm maliklerden ayrı ayrı izin alınmalıdır. Tüm izinlerin alınması durumunda ise işyeri sahibinin tapu dairesine gitmesi ve tapuda cins değişikliğiişlemi yaptırması gerekir.

Süreç nasıl ilerler?

  • Dükkanı meskene çevirmek için uygulanacak işlemler, sistemli bir şekilde izlenildiği sürece herhangi bir sorunla karşılaşma olasılığı oldukça düşer. Dolayısıyla dükkanı konuta çevirme işlemini kısa sürede halledebilmek adına tüm resmi süreci sistematik bir şekilde takip etmek gerekir. Bu sürecin gerekli şekilde yerine getirilmemesi durumunda dükkan sahibi kişi diğer apartman sakinleri tarafından şikayet edildiğinde büyük sorunlar yaşanabilir.
  • Dükkanı konuta çevirmek için uygulanacak tapu değişikliği işlemleri için aynı binadaki kat sahiplerinden gerekli izin alındıktan sonra cins değişikliği belgelerini eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. Ayrıca bu süreçte apartman sakinlerinin onayı alındıktan sonra mutlaka Belediye’ye gidip gerekli izin belgesi alınmalıdır. Daha sonra gayrimenkul sahibinin ya da temsilcilerinin bu belgelerle birlikte ilgili kuruma başvuru yapılmalıdır. (Kaynak : Milliyetemlak)
Paylaş:

DİĞER BLOGLAR

×
Remax Ahenk’in Uzman Gayrimenkul Danışmanı Hizmetinizde ! Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?